កុមារ៨នាក់ទទួលអគ្គសញ្ញាជ្រមុជទឹក និងអគ្គសញ្ញាព្រះកាយព្រះគ្រីស្ត
កុមារ៤រូបទទួលអគ្គសញ្ញាជ្រមុជទឹក និងកុមារ៤រូបផ្សេងទៀតទទួលព្រះកាយព្រះគ្រីស្តលើកដំបូង ក្រោមអធិបតីភាព លោកអូលីវីយ៉េ ជ្មិតហស្លេរ អភិបាលព្រះសហគមន៍កាតូលិកភូមិភាគភ្នំពេញ រួមនិងលោកបូជាចារ្យទទួលខុសត្រូវ ធ្វើនៅព្រះវិហារសន្តីម៉ារីញញឹមចំការទៀង នាព្រឹកថ្ងៃទី១០ មករា ២០២០ ដែលត្រូវនឹងថ្ងៃ បុណ្យរំឭកដល់ព្រះយេស៊ូទទួលពិធីជ្រមុជទឹកនៅទន្លេយ័រដាន់។
ក្នុងឱកាសនោះលោកអភិបាលអូលីវីយ៉េ បានជម្រុញឲ្យឪពុកម្ដាយ និងព្រះសហគមន៍យកចិត្តទុកដាក់អប់រំនិងណែនាំកូនៗរបស់ខ្លួនជារៀងរាល់ថ្ងៃ ដើម្បីឱ្យពួកគេស្គាល់ព្រះយេស៊ូ ដូចព្រះនាងម៉ារី និងលោកយ៉ូសែប ដែលបានធ្វើដំណើរបន្តិចម្ដងៗជាមួយព្រះយេស៊ូ ដើម្បីស្គាល់ព្រះជាម្ចាស់។ ពិធីជ្រមុជទឹក គឺបេក្ខជនទទួលជីវិតថ្មីនៅក្នុងព្រះនាម ព្រះបិតា ព្រះបុត្រា និងព្រះវិញ្ញាណដ៏វិសុទ្ធ។ នៅក្នុងព្រះវិញ្ញាណដ៏វិសុទ្ធ បេក្ខជនទទួលអត្តសញ្ញាណថ្មី គឺសេចក្ដីពិតដោយភ្ជាប់ជាមួយព្រះជាម្ចាស់អស់មួយជីវិត។ នេះបើតាមការបញ្ជាក់របស់លោកអភិបាល។ លោកបានក្រើនរំឭកដល់គ្រីស្តបរិស័ទឲ្យយកចិត្តទុកដាក់ស្រឡាញ់ព្រះជាម្ចាស់ អនុវត្តតាមក្រឹត្យវិន័យរបស់ព្រះជាម្ចាស់ និងថែរក្សាសេចក្ដីស្រឡាញ់ដែលទទួលបានពី ព្រះជាម្ចាស់។
ក្រោយពីបញ្ចប់ធម្មទេសនា ព្រះសហគមន៍ប្រកាសហៅក្រុមគ្រួសារនាំកុមារដែល នឹងទទួលអគ្គសញ្ញាជ្រមុជទឹក ដើម្បីសួរបញ្ជាក់ពីជំនឿឡើងវិញ។ បន្ទាប់ពីកុមារទាំងនោះបានទទួលអគ្គសញ្ញាជ្រមុជទឹក លោកអភិបាលបានលាបប្រេងគ្រីស្មា ដើម្បីផ្ដល់កម្លាំង នៃជំនឿដល់កុមារទាំងនោះ ហើយព្រះសហគមន៍បានបំពាក់កន្សែងសដល់កុមារ ដែលជានិមិត្តរូបបំពាក់ព្រះយេស៊ូនៅក្នុងជីវិតរបស់គ្រីស្តបរិស័ទថ្មីនេះអស់មួយជីវិត និងប្រគល់ទៀន ដែលកំពុងឆេះតំណាងឱ្យព្រះពន្លឺរបស់ព្រះយេស៊ូ ដើម្បីបំភ្លឺដំណើរជីវិតរបស់ពួកគេ។
រីឯកុមារ៤រូបផ្សេងទៀតដែលបានទទួលព្រះកាយព្រះគ្រីស្តលើកដំបូង គឺជាកុមារដែលបានទទួលអគ្គសញ្ញាជ្រមុជទឹកតាំងពីតូច តាមជំនឿរបស់ឪពុកម្ដាយ។ ជាទូទៅកុមារគ្រីស្តបរិស័ទអាចទទួលអគ្គសញ្ញានេះបាន នៅអាយុ៧ឆ្នាំឡើងទៅ។ បន្ទាប់ពីពិធីទាំងពីនេះបញ្ចប់ លោកអភិបាល លោកបូជាចារ្យ ព្រមទាំងក្រុមគ្រួសារ បានអធិដ្ឋានថ្វាយកុមារទាំង៨រូបទៅព្រះនាងម៉ារី ដើម្បីជួយថែរក្សាការពារ និងឲ្យកុមារទាំងនេះមានជំនឿដូចព្រះនាងម៉ារី៕