លោកអភិបាលអូលីវីយ៉េ៖ «សូមយកព្រះយេស៊ូជាគំរូ សម្រាប់ជីវិតរបស់យើង»
«សូមយកព្រះយេស៊ូជាគំរូសម្រាប់ជីវិតរបស់យើង ព្រះយេស៊ូធ្វើយ៉ាងណា សូមធ្វើយ៉ាងហ្នឹងដែរ។ ព្រះ​យេស៊ូ​ស្រលាញ់ សូមឲ្យយើងចេះស្រលាញ់ដែរ។ ព្រះយេស៊ូលើកលែងទោស សូមឲ្យ​យើង​ចេះលើ​ក​លែ​ង​ទោសដែរ។ ព្រះយេស៊ូព្យាបាល សូមឲ្យយើងចេះយកចិត្តទុកដាក់..»។​
នេះជាការថ្លែងឡើង​របស់​អភិបាល​ភូមិភាគភ្នំពេញ លោកអភិបាលីវីយ៉េ ជ្មីតអ៊ីស្ល៊ែរ ទៅកាន់បេក្ខជនបេក្ខ​នារីចំនួន៤០នាក់ក្នុង​ពិធីទទួលអគ្គសញ្ញាលាបថ្ងាស នៅព្រះសហគមន៍ព្រះវិហារសន្ត យ៉ូសែប ស្អាង ខេត្ត​កណ្តា​ល នាព្រឹកថ្ងៃទី១៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២១កន្លងមកនេះ។
លោកអភិបាលបាន​បន្តដោយសុំឲ្យគ្រីស្តបរិស័ទ​ចេះទូលអង្វរព្រះជាម្ចាស់ដូចក្នុងគម្ពីរ​មនុស្ស​ឃ្លង់ទូល​អង្វរ​ព្រះ​យេស៊ូសុំព្យាបាលគាត់ឲ្យជា។ ហេតុនេះ ត្រូវទូលអង្វព្រះជាម្ចាស់ សូមព្រះអង្គ​ប្រទានជីវិតថ្មី ព្រះ​វិញ្ញា​ណថ្មី ខ្យល់ដង្ហើមថ្មី ដែលណែនាំឲ្យធ្វើ​ជាមនុស្សថ្មីដែរ។
លោក​លើកឡើងថា «សូមឲ្យយើង​មានចិត្ត​ស្មោះចំពោះព្រះអង្គ ចំពោះឪពុកម្តាយ យកចិត្តទុកដាក់​ក្នុង​ការ​ងារ រួមទាំងការងារ​ព្រះសហគមន៍។ សូមយើងទូលអង្វររាល់ថ្ងៃ អធិដ្ឋានរាល់ថ្ងៃ សូមព្រះអង្គ​អាណិត​អា​សូរដល់​យើង។ យើងជាមនុស្សដែលពោរពេញដោយអំពើបាប យើងចង់មានជីវិតថ្មី»។
លោកអភិបាលរូបនេះ​ក៏បានដាស់តឿនដល់បេក្ខជនបេក្ខ​នារីចំនួន៤០នាក់ ពេលទទួលជីវិតថ្មីត្រូវចេញ​ទៅ​​ប្រកាសនិងលើកតម្កើងសិរីរុងរឿងរបស់ព្រះជាម្ចាស់។ ជាពិសេសបេក្ខជនបេក្ខ​នារីទាំងនេះ​ទទួល​អគ្គ​សញ្ញាលាបថ្ងាស សូមឲ្យទទួលពន្លឺរបស់ព្រះជាម្ចាស់បំភ្លឺជីវិតជារៀងរហូតពេញមួយជីវិត។
បេក្ខជនបេក្ខនារីទាំង៤០នាក់នេះ​ ភាគច្រើនជាកូនចៅគ្រីស្តបរិស័ទដែលបានទទួល​អគ្គសញ្ញា​ជ្រមុជទឹក​តាំង​ពីកុមារ។
បន្ទាប់ពីប្រារព្ធពិធី​អគ្គសញ្ញាលាបថ្ងាសនិងពិធីអរព្រះគុណព្រះជាម្ចាស់រួច ដោយសារឆ្នាំនេះ​ព្រះសហគម​ន៍​​កំណត់ជាឆ្នាំសន្តយ៉ូសែប លោកអភិបាលអូលីវីយេ បានប្រគល់រូបសំណាកសន្តយ៉ូសែប ដល់​ព្រះស​ហ​គ​មន៍​ ដើម្បីតម្កល់ទុក​ក្នុងព្រះសហគមន៍ស្អាងនេះសម្រាប់អធិដ្ឋាន។ ក្នុងនោះក៏មានពិធីជូនពរឆ្នាំថ្មី និង​អប​អរ​សាទរខួប១២ឆ្នាំ ក្នុងមុខងារជាអភិបាលភូមិភាគភ្នំពេញ របស់លោកអភិបាលអូលីវិយេផងដែរ៕