លោកអភិបាល​ភូមិភាគ​ភ្នំពេញនឹងធ្វើ​ការអធិដ្ឋាន២៤ម៉ោងសម្រាប់ព្រះជាម្ចាស់នៅចុង​សប្តាហ៍​នេះ
លោកអូលីវីយ៉េ ជ្មីតអ៊ីស្លែរ អភិបាល​ព្រះសហគមន៍​កាតូលិក​ភូមិភាគ​ភ្នំពេញ បានអញ្ជើញ គ្រប់ព្រះសហគមន៍ ការិយាល័យទាំងឡាយនៅ​ក្នុង​​​​ភូមិ​ភាគ​ភ្នំពេញ រួម​ទាំងបុព្វជិត បុព្វជីតា និង​សាសនទូត​ទាំងអស់ ចូលរួមក្នុង​ការ​អធិដ្ឋាន២៤​ម៉ោង​សម្រាប់​ព្រះជាម្ចាស់។
ពិធីអធិដ្ឋាននេះ​ នឹងប្រារព្ធនៅថ្ងៃទី២០ ខែមីនា ឆ្នាំ​២០២១ខាងមុខ ចាប់ផ្តើមវេលាម៉ោង ១២​ថ្ងៃ​ត្រង់ និងបិទបញ្ចប់នៅថ្ងៃទី២១ ខែមីនា វេលាម៉ោង១២ថ្ងៃត្រង់។ នៅក្នុងពិធីនេះ ក៏បញ្ចូ​ល​កម្ម​វិធី​ការ​អធិដ្ឋាន​សម្រាប់​ការ​ត្រាស់​ហៅ​ពេញ​មួយ​យប់​លើក​ទី​៩៩​ផងដែរ។
ក្នុងលិខិត ចុះថ្ងៃទី​១៨ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១នេះ លោក​អូលីវីយ៉េ បាន​បញ្ជាក់​ថា ​គោល​បំ​ណង​នៃ​កម្ម​វិធី​​នេះ​ដើម្បី​​អធិដ្ឋាន​ជាពិសេស​សម្រាប់​​ប្រទេសកម្ពុជានិងពិភព​លោក​ទាំងមូល​ដែលកំពុង​​ តែ​​ប្រយុទ្ធ​ប្រឆាំង​នឹង​ជំងឺ​កូវីដ១៩។
លោក​បាន​បន្តថា ៖ «យើង​អធិដ្ឋាន​សម្រាប់​បងប្អូន​ទាំង​អស់​ដែល​កំពុង​តែ​រង​ទុក្ខ​លំបាក​ដោ​យ​សារ​មេរោគ​ឆ្លង​កូវីដ​១៩។ សម្រាប់​អស់​បងប្អូន​ជំហាន​ទី២ដែល​ត្រៀម​ខ្លួន​ទទួល​អគ្គសញ្ញា​ជ្រ​មុ​​ជ​ទឹកនាពេល​ខាងមុខ»។
លោកអូលីវីយ៉េបានបន្ថែមថា ពិធិនេះ​ក៏​អធិដ្ឋានដើម្បី​ឱ្យ​មាន​សុខ​សន្តិភាព​នៅ​ក្នុង​ប្រទេស​ភូ​មា សម្រាប់​សម្ដេចប៉ាប​ហ្វ្រង់​ស៊ីស្កូ ធ្វើ​ឱ្យ​មាន​សុខសន្តិភាព និង​ភាតរភាព​នៅជុំវិញ​​ពិភ​ព​លោ​ក​ទាំងមូល ដោយ​ដឹង​ថា ​ព្រះយេស៊ូ​កំពុង​តែ​ព្យាបាល​មនុស្ស​គ្រប់គ្នា។ សម្រាប់​ខួប​១២ឆ្នាំ​នៃ អគ្គសញ្ញាតែង​តាំង​លោក​អភិបាល​អូលីវីយ៉េ ជាអភិបាល​ព្រះ​សហគមន៍​កាតូលិក (២០​ មីនា ២០១០ ដល់ ២០ មីនា ២០២១)​។
លោក​អភិបាលរូបនេះ​បាន​បញ្ជាក់ថា ​កម្ម​វីធី​២៤​ម៉ោង​សម្រាប់ព្រះជាម្ចាស់​នេះ លោក​ក៏​បាន​បែង​ចែក​ពេល​វេលា​ក្នុង​ការ​អធិដ្ឋាន​ទៅ​ព្រះវិហារ ឬផ្ទះរៀងៗខ្លួន​ ដោយសារ​មិន​អាច​ចូល​រួម​ជាមួយ​គ្នា ជាក្រុមតែ​មួយ​បានទេ ព្រោះ​ត្រូវ​អនុវត្ត​តាម​វិធាន​របស់​ក្រសួងសុខាភិបាល។
កម្មវិធីនេះ​នឹង​ផ្ដើម​ដោយមាន​ពិធីបុណ្យអភិបូជាផ្សាយ​ផ្ទាល់ (LIVE) សម្រាប់មនុស្សទាំងអស់ ហើ​យបន្តដោយអធិដ្ឋាន ដោយ​ក្រុម​ការិយាល័យ​ទាំងអស់​នៅក្នុង​ភូមិភាគ​ភ្នំពេញ ធ្វើតាម​កន្លែង​រៀងៗខ្លួន នាថ្ងៃសៅរ៍​វេលាម៉ោង១រសៀល និង​ក្រុម​បន្ត​បន្ទាប់​ដោយ​បុព្វជិត​ បុព្វជីតា​រហូត​ដល់រសៀល​​ថ្ងៃ​ទី២១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២១​ ដោយ​ក្រុម​អ្នក​ស្ម័គ្រចិត្ត​ទាំងអស់​ក្នុង​ភូមិភាគ​ភ្នំ​ពេញ ហើយបញ្ចប់ដោយពិធីគោរពព្រះកាយព្រះគ្រីស្ត និងទានព្រះពរដើរ​លោក​អភិបាល​អូលី​វិយ៉េ តាមរយៈការផ្សាយ​ផ្ទាល់ផងដែរ សម្រាប់មនុស្សទាំងអស់។​
ព្រះសហគមន៍​កាតូលិក​ភូមិភាគ​ភ្នំពេញ​តែង​តែ​ប្រារព្ធ​កម្មវិធី​២៤​ម៉ោង​សម្រា​ប់​​ព្រះជាម្ចាស់ ​ស្រ​ប​​​តាម​ការណែនាំ​របស់​សម្ដេចប៉ាបហ្វ្រង់ស៊ីស្កូ។ សម្តេចប៉ាបហ្វ្រង់ស៊ីស្កូ បានណែនាំឲ្យ​ព្រះ​សហ​​គមន៍ទាំងអស់ក្នុងពិភពលោក រៀបចំកម្មវិធីអធិដ្ឋាន ២៤ម៉ោងសម្រាប់​ព្រះជាម្ចាស់​នៅ​ក្នុង​រដូវ​អប់រំពិសេស (រដូវ៤០ថ្ងៃ) មានរយៈពេល៨ឆ្នាំហើយ៕