ក្រុមសង្គហៈព្រះសហគមន៍សន្តប៉ូល កោះស្លានៃមណ្ឌលសកម្មភាពកំពត បាននាំយកគ្រឿងបរិភោគនិងស្បៀងមួយចំនួន​ ទៅសួរសុខទុក្ខគ្រួសារដែលជាប់ចត្តាឡី​ស័ក​ នៅក្នុងភូមិកោះស្លា​
ព្រឹកថ្ងៃទី២៣ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២១​ ក្រុមសង្គហៈព្រះសហគមន៍សន្តប៉ូល កោះស្លានៃមណ្ឌលសកម្មភាពកំពត ដែលស្ថិតក្រោមការដឹកនាំរបស់លោកបូជាចារ្យ​ យ៊ាំង​ លូកា​ បាននាំយកគ្រឿងបរិភោគនិងស្បៀងមួយចំនួន​ ទៅសួរសុខទុក្ខគ្រួសារដែលជាប់ចត្តាឡី​ស័ក​ នៅក្នុងភូមិកោះស្លា​ ឃុំត្រពាំងភ្លាំង​ ស្រុកឈូក​ ខេត្តកំពត។សកម្មភាពទាំងអស់នេះ​ គឺបង្ហាញពីធម៌មេត្តាករុណាតាមព្រះហឫទ័យរបស់ព្រះជាម្ចាស់​ ក្នុងគោលបំណងដេីម្បីអោយបងប្អូនដែលជាប់ចត្តាឡីស័ក​ មានអំណរសប្បាយ​ សេចក្ដីសង្ឃឹម​ ការតស៊ូអត់ធ្មត់​ ខិតខំប្រឹងប្រែងព្យាបាលខ្លួនតាមវេជ្ជបញ្ជារបស់ពេទ្យ​ ហេីយក៏ដូចជាពន្យល់បន្ថែមនូវការថែរក្សាអនាម័យ​ និងគោរពតាមការណែនាំរបស់ក្រសួងសុខាភិបាល​ និងរាជរដ្ឋាភិបាល​ ដោយការអនុវត្ត៣កុំ៣ការពារ ព្រមទាំង​៣ថែរក្សារបស់លោកអភិបាល​ អូលីវីយេ​ អោយបានខ្ជាប់ខ្ជួនផងដែរ។ដូច្នេះ សូមបងប្អូនទាំងអស់គ្នាពង្រឹងស្មារតីបន្ថែម​ ចំពោះការថែរក្សាអនាម័យនិងសូមកុំភ្លេចខ្លួនជាមួយនឹងជំងឺដ៏កាចសាហាវនេះឡេីយ។
🙏សូមព្រះជាម្ចាស់ប្រទានព្រះពរ​ និងគង់នៅជាមួយដល់អស់បងប្អូនផង🙏អាម៉ែន🙏៕ប្រភព៖ ម៉ានុត ចាន់​ សិលា​ (អ្នក​យក​ព័ត៌មាន​ព្រះសហគមន៍​កាតូលិក​ប្រចាំ​មណ្ឌល​សកម្មភាព​កំពត​-កែប)