អភិបូជា​សន្ត​មីកាអែល កាព្រីអែល និង​រ៉ាហ្វាអែល ជា​អគ្គ​ទេវ​ទូត ពី​ព្រះសហគមន៍​សន្តី​ម៉ារី​ញញឹម ចំការទៀង ថ្ងៃ​ទី​២៩ ខែ​កញ្ញា ឆ្នាំ​២០២១ “ទេវ​ទូត​បាន​ជួយ​ថែរក្សា​យើង”
ថ្ងៃ​នេះ ដែល​ព្រះសហគមន៍​ឱ្យ​យើង​គោរព​អគ្គ​ទេវ​ទូត​ដែល​មាន សន្ត​មីកាអែល ដែល​ជា​ស្តេច​នៃ​ទេវ​ទូត​ទាំង​ឡាយ។ ដូច​យើង​បាន​ស្តាប់​នៅ​ក្នុង​អត្ថបទ​ទី​១ មីកាអែល​ដែល​បាន​យក​ឈ្នះ​មារ​សាតាំង​ឱ្យ​ចេញ​ពី​ស្ថាន​បរម​សុខ ដើម្បី​ឱ្យ​មារ​សាតាំង​ឈប់​រំខាន​មនុស្ស​លោក និង​ណែនាំ​ឱ្យ​មនុស្ស​វង្វេង​ត​ទៅ​ទៀត។
ថ្ងៃ​នេះ​យើង​គោរព​សន្ត​កាព្រីអែល ដែល​ជា​អគ្គ​ទេវ​ទូត​របស់​ព្រះជាម្ចាស់ ដោយ​បាន​ណែនាំ​ព្រះបន្ទូល​របស់​ព្រះអង្គ។ ជា​ពិសេស​ដល់​ព្រះនាង​ម៉ារី ឱ្យ​ធ្វើ​ជា​មាតា​របស់​ព្រះជាម្ចាស់ ឱ្យ​ធ្វើ​ជា​មាតា​របស់​ព្រះយេស៊ូ។
យើង​មាន​សន្ត​រ៉ាហ្វាអែល ដែល​ជា​អគ្គ​ទេវ​ទូត​មួយ​រូប​ដែល​ថ្លែង​ព្រះបន្ទូល​របស់​ព្រះជាម្ចាស់ ដែល​ជា​ព្រះអង្គ​ម្ចាស់​នៃ​ក្រុម​ទេវ​ទូត​ទាំង​ឡាយ។
ដូច្នេះ ថ្ងៃ​នេះ​យើង​មើល​ឃើញ​ថា​ព្រះយេស៊ូ​បាន​ណែនាំ​ឱ្យ​យើង​ស្គាល់​ដល់​ក្រុម​ទេវ​ទូត ព្រះអង្គ​មាន​ព្រះបន្ទូល​ថា “ខ្ញុំ​សូម​ប្រាប់​អ្នក​រាល់​គ្នា​ឱ្យ​ដឹង​ច្បាស់​ថា អ្នក​រាល់​គ្នា​នឹង​ឃើញ​ផ្ទៃ​មេឃ​បើក​ចំហ ហើយ​មាន​ពួក​ទេវ​ទូត​របស់​ព្រះជាម្ចាស់​ចុះ​ឡើង​ពី​លើ​បុត្រ​មនុស្ស”។ នៅ​ក្នុង​ប្រពៃណី​កាតូលិក ទេវ​ទូត​បាន​ជួយ​ថែរក្សា​ការពារ​យើង រៀងៗ​ខ្លួន​យើង​មាន​ទេវ​ទូត​មួយ​រូប​ដែល​ការពារ​ថែរក្សា​យើង​។ នៅ​ក្នុង​ចំណោម​មីកាអែល កាព្រីអែល និង​រ៉ាហ្វាអែល ជា​ទេវ​ទូត​ដែល​ថ្លែង​ព្រះបន្ទូល​របស់​ព្រះជាម្ចាស់​ឱ្យ​យើង​ស្តាប់​ឮ ដើម្បី​ឱ្យ​យើង​ធ្វើ​តាម​ព្រះហឫទ័យ​របស់​ព្រះអង្គ​ម្ចាស់​ជានិច្ច។
ដូច្នេះ ថ្ងៃ​នេះ​យើង​អធិដ្ឋាន​ដើម្បី​ឱ្យ​ក្រុម​ទេវទូត ជា​ពិសេស​មីកាអែល កាព្រីអែល និង​រ៉ាហ្វាអែល ថែរក្សា​ជីវិត​របស់​យើង ថែរក្សា​ពិភព​របស់​យើង។ ឱ្យ​យើង​រួម​គ្នា​យក​ឈ្នះ​សង្រ្គាម យក​ឈ្នះ​អំពើ​អាក្រក់ ជា​ពិសេស​យក​ឈ្នះ​ជំងឺ​កូវីដ-១៩ ដើម្បី​ឱ្យ​ជីវិត​របស់​យើង​អាច​ទៅ​ជា​ជីវិត​ដែល​ពោរ​ពេញ​ដោយ​សិរី​រុងរឿង​នៅ​ក្នុង​ពន្លឺ​របស់​ព្រះយេស៊ូ​គ្រីស្ត។ អាម៉ែន៕