ជំទង់និងកុមារ២០នាក់ទទួលព្រះកាយជាលើកដំបូងនៅព្រះសហគមន៍ភ្នំពេញថ្មី
គ្រូអប់រំជំនឿ​នៃ​ព្រះវិហារ​សន្តសិលានិង​សន្តប៉ូល ភ្នំពេញថ្មីបានរៀបចំ​ពិធី​ទទួល​ព្រះកាយ​ព្រះគ្រីស្តលើក​ដំបូង​ដល់​កុមារនិង​ជំទង់​​ចំនួន​២០នាក់ ក្នុងឱកាស​បុណ្យ​គោរព​ព្រះកាយនិងព្រះ​លោហិត​​​ព្រះគ្រីស្ត ក្រោមអធិបតីភាព​លោកបូជាចារ្យ អ៊ុន​ សុន និងលោកឧបដ្ឋាក ជួរ ដាម៉ូ រួមជាមួយគ្រីស្តបរិស័ទចូលរួមយ៉ាង​ច្រើន​កុះករ កាលព្រឹកថ្ងៃទី១១ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៣កន្លងទៅ។
លោកឧបដ្ឋាក​ ជួរ ដាម៉ូ​ បាន​មានប្រសាសន៍​ក្នុងធម្មទេសនា​ក្នុងថ្ងៃនោះ​ថា ព្រះកាយនិងព្រះលោហិតរបស់​ព្រះគ្រីស្តមានតួនាទីសំខាន់សម្រាប់ជីវិតរបស់យើងម្នាក់ៗ ដោយបាន​ជួយពង្រឹងផ្លូវវិញ្ញាណនិងធ្វើឱ្យចិត្ត​យើង​​រឹងមាំជាងមុន។
លោក​បន្ថែមថា​ ពេលដែលយើង​បាក់​​ទឹកចិត្តឬខឹងឪពុកម្តាយ សូម​ប្អូនៗ​ចេះអធិដ្ឋាននិងនឹកដល់ព្រះយេស៊ូដែលបានបូជាព្រះជន្មសម្រាប់យើងទាំងអស់គ្នានៅលើពិភពលោកទាំងមូល។
លោកបន្តថា ព្រះកាយព្រះគ្រីស្តបានជួយរំលឹកយើងម្នាក់ៗថា ព្រះយេស៊ូកំពុងគង់នៅជាមួយយើងជានិច្ចហើយពេលដែលទទួលព្រះកាយព្រះគ្រីស្ត គឺជីវិតយើងម្នាក់ៗមានតម្លៃ នាំ​ឲ្យ​យើង​ចេះ​ផ្តល់​តម្លៃ​ដល់​អ្នកដទៃ ព្រោះ​ព្រះជាម្ចាស់​ក៏គង់នៅជាមួយគេដែរ។
លោក​បញ្ជាក់​ថា «សូមកុំធ្វើបាបអ្នកដទៃ ហើយបើយើងធ្វើបាបអ្នកដទៃប្រៀបដូចបានធ្វើបាបព្រះយេស៊ូដែរ។»
«ពេលដែលខ្ញុំបានទទួលព្រះកាយនិងព្រះលោហិតព្រះគ្រីស្តជួយឱ្យខ្ញុំមានស្មារតីរឹងមាំនឹងមានកម្លាំងកាយចិត្តជាងមុន» នេះជាការលើកឡើងរបស់យុរតី លន ម៉ូលីតា អាយុ១៤ឆ្នាំ​​ដែល​បាន​ទទួល​ព្រះកាយព្រះគ្រីស្ត​នៅថ្ងៃនេះ។
ដើម្បីទទួល​ព្រះកាយ​ព្រះគ្រីស្ត​លើក​ដំបូងនេះ​ ម៉ូលីកា បាន​ខិត​ខំ​ឈ្វេងយល់​ក្នុងថ្នាក់​អប់រំជំនឿ​រយៈពេល​១​ឆ្នាំ​មកហើយ។ នាង​ប្រាប់​ថា នាងត្រូវរៀបចំចិត្តគំនិតឱ្យល្អជាងមុន ព្រោះនាងគិតថាពេលដែលទទួលព្រះកាយព្រះគ្រីស្តដូចបានទទួលព្រះយេស៊ូគង់នៅក្នុងខ្លួន។