លោកអភិបាល​ស្នើឲ្យ​អ្នក​ទទួល​លាប​ថ្ងាស​ចូល​បម្រើព្រះសហគមន៍
«ថ្ងៃនេះ សម្រាប់អ្នកទទួលអគ្គសញ្ញាលាបថ្ងាសថ្ងៃនេះ សូមបម្រើព្រះសហគមន៍ តាមរយៈ​ក្រុម​ផ្សេងៗ​នៅក្នុងព្រះសហគមន៍» លោកអភិបាល​អូលីវីយ៉េ ជ្មីតហស្លេ ស្នើ​ឲ្យ​អ្នកទទួល​អគ្គសញ្ញាលាប​ថ្ងាស​នៅថ្ងៃនេះ ចូល​កាន់តែ​ជ្រៅក្នុង​កិច្ច​ការបម្រើក្នុង​ព្រះសហគមន៍។
នៅក្នុង​ធម្មទេសនា លោកអភិបាល​ រំឭកបេក្ខជន​ថា ត្រូវ​​ធ្វើ​ជាសាក្សី​នៃធម៌មេត្តាករុណា​របស់​ព្រះជាម្ចាស់​ ដោយយកចិត្តទុកដាក់​មក​ព្រះវិហាររៀង​រាល់​​អាទិត្យដើម្បីប្រកាសដំណឹងល្អ និងដើម្បីណែនាំបងប្អូនឯទៀតៗ​ឱ្យ​រក​ឃើញ​សេចក្ដីសុខ​នៅ​ក្នុង​ជីវិត​របស់គេផ្ទាល់។
លោក​ក៏​បាន​ស្នើ​ដល់​ឪពុកម្ដាយ សូម​ជួយ​ជំរុញកូនៗ​​របស់​ពួកគាត់​ចូល​យ៉ាង​ជ្រៅ​ទៅក្នុង​ការប្រកាស​​ដំណឹងល្អ ដោយ​អនុវត្តព្រះបន្ទូល​ព្រះយេស៊ូ​ គឺ​ធ្វើឱ្យមនុស្ស​ឈឺ​ជាសះស្បើយ ធ្វើឱ្យអ្នក អស់សង្ឃឹម​មាន​​សង្ឃឹមឡើងវិញ ដោយធ្វើឱ្យ​​ជីវិត​ដែលយើង​ទទួលពីព្រះយេស៊ូ​បានទៅ​ដល់បងប្អូន​ឯទៀតៗ​។​
លោក​បាន​បញ្ជាក់ថា បេសកកម្ម​របស់​​ព្រះយេស៊ូ​គឺ​មិន​មាន​ត្រឹមតែ​បូជាចារ្យ​ជា​អ្នកធ្វើ​ទេ គឺ​គ្រីស្ត​បរិស័ទ​ក៏មាននាទី​ដូចគ្នាដែរ។
ជាមួយគ្នានេះដែរ ក្នុងនាមជា​គ្រីស្ត​បរិស័ទ​គឺ​ត្រូវ​​ស្រឡាញ់ លើកលែងទោស ជួយនិងបម្រើ​អ្នក​ដទៃ​​​អស់​ពី​ដួង​ចិត្ត ​ដែលនេះ​ជា​អត្តសញ្ញាណ​របស់គ្រីស្តបរិស័ទ ហើយ​ស្រឡាញ់​គេ​ដោយសារ​ដឹងថា យើង​ជាបងប្អូនគ្នា។
លូស៊ី ស្រី ហៃ ក្នុង​វ័យ​៤០​ឆ្នាំបាន​ឱ្យដឹងថា បន្ទាប់ពីទទួលអគ្គសញ្ញាលាបថ្ងាសថ្ងៃ​នេះ​ គាត់​​​នឹង​ជួយ​គាំ​ទ្រ​ព្រះសហគមន៍​តាម​​រយៈ​ថវិកាដែលគាត់​​មាន។​
លី សុខម៉េង បេក្ខជន​ម្នាក់ទៀត បានឱ្យដឹងថា អគ្គសញ្ញានេះ​ធ្វើឱ្យ​ខ្ញុំ​ស្គាល់​ព្រះជាម្ចាស់​ច្បាស់​ជាង​មុន និង​ចេះ​ពិចារណា​ ចៀសវាង​អំពើបាប ជាពិសេស​ចូលរួម​ជួយ​ព្រះសហគមន៍ ​ដោយ​ចូលរួម​​សូត្រ​ធម៌ សម្អាត​ព្រះ​វិហារ​ បម្រើអាសនៈ និង​ជួយ​តាម​តម្រូវ​ការ​របស់​ព្រះសហគមន៍​តាម​សមត្ថភាព។
ម៉ារីយ៉ា សាង ស្រីនិច ក្នុង​វ័យ​១៤ឆ្នាំ និយាយថានាង​នឹង​ជួយ​បម្រើ​ព្រះសហគមន៍​​ដូចជា​ រៀបចំផ្កា ជួយច្រៀង និង​អានអត្ថបទគម្ពីរ។
បេក្ខជនទទួល​អគ្គសញ្ញាលាបថ្ងាសទាំង៦៨នាក់ ​មកពី ព្រះសហគមន៍​ចំប៉ា៣៩នាក់ ព្រះសហគមន៍​ផ្លូវត្រី​២៨នាក់ និង​ព្រះសហគមន៍តួតាំង១នាក់ ដែល​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​តំបន់​មណ្ឌល​សកម្មភាព​ទន្លេមេគង្គ៕
ដោយ​សួន ស្រីហួច ដាលីស
គ្រីស្តបរិស័ទ​៦៨​នាក់​ ទទួល​អគ្គ​សញ្ញាលាប​ថ្ងាស​ពី​លោកអភិបាល​ព្រះសហគមន៍​ ដើម្បី​បំពេញ​​មុខងារ​ប្រកាសដំណឹងល្អ និង​ចូលរួម​ជាមួយ​ព្រះសហគមន៍​កាន់តែ​ប្រសើរឡើងនាព្រឹកថ្ងៃទី១៨ ខែ​មិថុនា នៅព្រះវិហារ​សន្ត​ហ្វ្រង់ស្វ័រសាវីយ៉េ ស្ថិត​នៅ​សង្កាត់ក្បាលកោះ ខណ្ឌ​ច្បារអំពៅ រាជធានីភ្នំពេញ។